Ostatni dzień w demokratycznym państwie

 

Paszport odebrany

Wczoraj wreszcie udało mi się odebrać wizę i dziś żegnam się z Tajlandią do końca miesiąca. Kontakt ze mną będzie teraz bardzo utrudniony – tylko poprzez e-mail, albo poprzez komentarz do bloga (dostaję powiadomienie mailem); wordpress.com jest bowiem domeną wyciętą w Birmie przez cenzurę. Nie można się na niego zalogować, ani z niego korzystać. Nawet kontakt przez e-mail może być bardzo utrudniony. Na dwa dni straciłem kontakt z moją żoną, bo w okolicy w której uczyła był jakiś zamach na urzędnika i wyłączyli całkowicie internet.

Ale od czego jest inwencja ludzka, gdy trzeba się komunikować. Dostałem maila od jakiegoś Birmańczyka, który przepisał jej wiadomość i wysłał z innej prowincji… tak trochę dziwnie dostawać maile od nieznajomego człowieka, zaczynające się słowami „To ja, twoja żona”.

I tak, przekraczam dziś granicę dwóch światów – demokratycznej monarchii (Tajlandia) i despotycznego reżimu wojskowego (Birma).

Na marginesie, tak wygląda moja karta pokładowa:

boarding pass

To zdjęcie szczególnie dedykuję tym, którzy myślą, że w Europie jesteśmy szalenie nowocześni… W BKK ilość smartfonów jest po prostu przerażająca. W większości to Apple i Samsungi. Widziałem też takie telefony, których jeszcze nie widzieliśmy w Europie 🙂

Będę próbował coś pisać poprzez maila, choć nie wiem czy mi się to uda. Jeśli nie wyjdzie, będzie przymusowa przerwa…

Do zobaczenia we wrześniu,

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Ostatni dzień w demokratycznym państwie”

  1. Jeśli nie da się uaktualnić bloga w inny sposób, to będę sobie odpowiadał pod tym komentarzem i wtedy tutaj pojawią się substytuty wpisów. Jeśli ktoś będzie się chciał ze mną skontaktować, a nie ma maila, to także i tutaj proszę o pozostawienie komentarza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s